Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
16. máj 2016

Sulík sa rozhodol, že demokraciu v strane treba skorigovať (video)

Richard Sulík ukázal, že sa vie v strane správať exemplárne dzurindovsky.

Sulík sa rozhodol, že demokraciu v strane treba skorigovať (video)

Keď sa Richardovi Sulíkovi objavil protikandidát, rozhodol sa predseda SaS pre strategický ťah: odstúpil, aby sa mohol rýchlo nechať zvoliť na ďalšie štyri roky. Chce tak znížiť šance Jozefa Mihála, ktorý počítal s tým, že na svoju vnútrostranícku kampaň bude mať rok do riadneho termínu predsedníckych volieb.

 

Doplnené 18.37: 

Tak a rozkol v SaS je na svete. Keď sme nakrúcali tento krátky videokomentár, ešte neboli známe vyjadrenia niektorých poslancov SaS. V tejto chvíli je jasné, že hoci Richard Sulík, Jozef Mihál aj Lucia Nicholsonová v uplynulých týždňoch ubezpečovali, že tentoraz, po ohlásení Mihálovej kandidatúry, je iná situácia a nedôjde k štiepeniu ako pred rokmi (keď odišla skupina okolo Juraja Miškova), všetko smeruje k tomu, že história sa v príbuznej podobe zopakuje. Poliačik aj Nicholsonová volia totiž také silné vyjadrenia ("Sulík sa nezachoval ako demokrat", "Toto nie je SaSka, do ktorej som vstúpila,"), že si ťažko predstaviť, ako akceptujú Sulíka, ak v júni podľa predpokladov obháji svoj post predsedu liberálov.  

Mimochodom, sám Sulík postupoval dnes spôsobom, ktorý vnútorný konflikt len vyhrotil. Poslanci SaS sa o jeho rozhodnutí vyvolať mimoriadny kongres už v júni dozvedeli podľa našich informácií až dnes dopoludnia, teda len pár hodín pred Sulíkovou tlačovkou. Je to pozoruhodný pohľad: SaS v marcových voľbách zahviezdila, stala sa lídrom pravice, Sulík bol dokonca chvíľu kandidátom na premiéra, všetky podmienky boli ako stvorené na to, aby bola SaS silným a stabilným vodcom opozície. To všetko je teraz neisté, SaSka je len ďalšou vratkou opozičnou loďkou.

Najväčším spojencom upadajúceho Roberta Fica sú tak opäť len jeho najväčší politickí súperi.  

Inzercia

Odporúčame

Strategické ťahy Richarda Sulíka

Strategické ťahy Richarda Sulíka

Keď sa Richardovi Sulíkovi objavil protikandidát, rozhodol sa predseda pre strategický ťah: odstúpil, aby sa mohol rýchlo nechať zvoliť na ďalšie štyri roky. Chce tak znížiť šance Jozefa Mihála, ktorý počítal s tým, že na svoju vnútrostranícku kampaň bude mať rok do riadneho termínu predsedníckych volieb.