Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

František Mikloško

PS sa bude musieť rozhodnúť, ich návrhy v hodnotovej oblasti sú neprijateľné

František Mikloško hovorí o diskutovaných výrokoch predsedu KDH, o tom, či je vôbec možné spolupracovať s PS, i o beznádeji z volieb.

František Mikloško pre Postoj TV ponúka svoj pohľad na výroky Milana Majerského o LGBTI, kde mu prekáža spochybňovanie integrity predsedu i hnutia. Mikloško tiež hovorí o tom, čo je pre neho problematické v programe PS, akú šancu dáva budúcej spolupráci a prečo KDH nevylúčilo zo spolupráce stranu Hlas.

Celý rozhovor si môžete pozrieť v Postoj TV alebo vypočuť.

„Je to nesprávne položená otázka,“ hovorí František Mikloško o dileme, či je väčším problémom Slovenska korupcia alebo LGBTI. Myslí si, že kým korupcia je jednoznačný pojem, skratka LGBTI nesie veľa významov.

„Majerský hovoril o pliage LGBT zrejme preto, že tesne pred spomínanou diskusiou sa oboznámil s predvolebným programom Progresívneho Slovenska,“ vysvetľuje Mikloško. Liberalizáciu interrupcií či zásahy do Vatikánskych zmlúv považuje za neprijateľné návrhy. František Mikloško však stále dáva šancu spojenectvu s PS proti Smeru a Republike, po voľbách sa však progresívci budú musieť rozhodnúť, na čom budú trvať a od čoho sú ochotní ustúpiť.

„KDH to škodí. Možno povedať, že výrok Milana Majerského bol zlý, veď to sám priznal, ale takéto ostré útoky na predsedu považujem za neadekvátne. Považoval by som za konzekventnejšie, keby taký človek povedal, že v takom prípade odchádzam z kandidátky,“ komentuje František Mikloško reakciu Ivana Bošňáka, ktorý svojím vyjadrením zaradil predsedu Milana Majerského de facto medzi radikálov a extrémistov.

Inzercia

„Tieto voľby sa budú konať v situácii, ktorú som za celý politický život nezažil. V atmosfére beznádeje. Alternatívy budúcej vlády sa mi rodia len veľmi ťažko. Otázka však je, v ktorom štádiu je naša spoločnosť. Či sme v štádiu vzopätia národa, alebo vo fáze útlmu, hľadaniu východiska a v situácii, kde je hlavným cieľom prežívanie.“

„Veľké rozdelenie, ktoré vidíme na politickom poli, vidíme aj inde, napríklad v cirkvi. Cirkev je vnútorne veľmi rozdelená a nepočuť nikoho, kto by vedel ukázať nádej. Rozdelenie je celospoločenský problém, nielen politický,“ myslí si Mikloško.

V rozhovore sa tiež dozviete, prečo a za akých okolností František Mikloško považuje Hlas za prijateľného partnera, ako si predstavuje svoju politickú budúcnosť a koho plánuje krúžkovať na kandidátke KDH.

 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.