Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

O zostávajúce postupové miesto v A-skupine bojujú štyri tímy

V A-skupine majstrovstiev sveta je už rozhodnuté o troch štvrťfinalistoch i tíme, ktorý si budúci rok zahrá v nižšej divízii šampionátu. Rozlúštiť ešte treba meno posledného postupujúceho celku, no tam je situácia poriadne zamotaná, keďže oň bojujú až štyri tímy.

Štvrtá priečka patrila pred pondelňajšími zápasmi Švajčiarsku, ktoré malo na konte osem bodov a pred sebou už len záverečný utorňajší duel s priebežne prvým Českom. Piati Dáni získali zo šiestich stretnutí rovnaký počet bodov, pričom s "Helvétmi" prehrali vzájomný duel (2:3 pp). V pondelok večer ich však čakal už istý zostupujúci z A-skupiny Kazachstan.
      

Šieste Lotyšsko nazbieralo v doterajšom priebehu šesť bodov a do štvrťfinále by ho mohli posunúť iba prehry v riadnom hracom čase dvoch lepšie postavených konkurentov a zároveň jeho plný bodový zisk v poslednom skupinovom vystúpení s Nórskom.
      

Severania mali pred pondelňajšími zápasmi ako jediní z kvarteta k dobru dva zápasy, no na konte iba päť bodov a okrem Lotyšov ich čakalo aj silné Rusko. Navyše ani dve víťazstvá za tri body neznamenali, že by postúpili.
      

Ak by vo svojich zápasoch uspeli za tri body aj Švajčiari a Dáni, v následnej minitabuľke by na tom boli najlepšie poslední menovaní (Dánsko 4 b, Švajčiarsko 3 b, Nórsko 2 b).
      

Ak by uspeli iba "Helvéti", do štvrťfinále by postúpili Nóri vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu (4:3 pp), ak Dáni, išli by oni, pretože nad Nórskom vyhrali 3:0. Za istých okolností by však mohli Nóri postúpiť aj so ziskom iba štyroch či piatich bodov.
 

Inzercia

Odporúčame

Zdražovanie bytov v Bratislave by malo podľa odborníkov spomaliť

Zdražovanie bytov v Bratislave by malo podľa odborníkov spomaliť

Lacné hypotekárne úvery spôsobili na trhu s nehnuteľnosťami na bývanie v Bratislave nárast dopytu, ktorý naďalej výrazne prevyšuje ponuku. Riaditeľka realitnej kancelárie BOND Reality Daniela Danihel Rážová upozornila, že ešte vždy rastú ceny predovšetkým jedno- a dvojizbových bytov, aj keď oproti poslednému polroku podstatne nižším tempom.