Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

Na hraniciach s Rakúskom sa na diaľnici M1 vytvorila kolóna dlhá 4 km

Kolóna čakajúcich áut v dĺžke štyroch kilometrov sa vytvorila dnes okolo poludnia na maďarskej diaľnici M1 smerom do Rakúska pred hraničným priechodom Hegyeshalom. Dôvodom zdržania boli kontroly rakúskych policajtov, ktorí sa snažili odhaliť ilegálnych migrantov.

Maďarská polícia na svojej internetovej stránke police.hu vyzvala cestujúcich, ktorí smerujú do Rakúska, aby použili hraničné priechody na štátnej ceste č. 1 do Nickelsdorfu alebo obchádzali cez slovenské územie prostredníctvom hraničných priechodov Rajka-Rusovce na rýchlostnej ceste M15, prípadne cez Vámosszabadi-Medveďov, alebo aby cestovali cez Šopron.
      

Kolóny na tejto diaľnici sa vytvárali naposledy 8. mája; vtedy na výstupe z Maďarska dosiahla dĺžka čakajúcich áut až 13 kilometrov.
      

Cieľom kontrol rakúskej polície je odhaliť ilegálnych migrantov a prevádzačov. Podobné kontroly robili na rakúskych hraniciach už aj koncom apríla, vtedy však nespôsobili problémy v premávke osobných vozidiel. Na diaľnici M1 sa ale vytvorila niekoľko kilometrov dlhá kolóna kamiónov.
      

Inzercia

Odporúčame