Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

Richard Sulík odstúpi z funkcie predsedu strany SaS

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík sa na mimoriadnom kongrese strany 11. júna vzdá svojej funkcie. Rezignáciu oznámil dnes na tlačovej konferencii v Bratislave.

"Dôvodom nie je rozkol v strane, dôvodom je neblahá diskusia, ktorá sa vedie v médiách a strane škodí," uviedol Sulík. Poukázal na to, že podobná diskusia, ktorá sa týka vedenia SaS, sa začala viesť po neúspešných voľbách v roku 2012. "Ten stav, kedy sme otravovali ľudí svojimi vnútornými problémami, viedol k tomu, že nám postupne namerali výsledky, ktoré nás odsúvali z parlamentu," pripomenul Sulík a zdôraznil, že niečomu podobnému sa chce vyhnúť. "Preto robím tento krok, v súlade s platnými stanovami SaS," vysvetlil.
      

Zároveň ohlásil, že na mimoriadnom kongrese bude kandidovať na post predsedu strany na ďalšie štvorročné obdobie. Dodal, že ak nebude zvolený, ostane radovým členom SaS.
      

SaS získala v parlamentných voľbách 12,1 percenta a stala sa najsilnejšou pravicovou stranou. Po tom, čo sa Sulíkovi nepodarilo zložiť pravicovú vládu, sa vzdal kresla poslanca Národnej rady a zostal pôsobiť v europarlamente. Poslancom EP je od mája 2014.
      

SaS mala voliť nového predsedu až budúci rok. Zámer kandidovať proti Sulíkovi už ohlásil podpredseda strany Jozef Mihál, zvažoval to aj ďalší podpredseda Ľubomír Galko. V prípade, že sa Sulík vzdá postu predsedu, bude potrebné zvolať vnútrostranícke voľby skôr.
 

Inzercia

Odporúčame