Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

Iránske úrady podnikli záťah proti modelkám s nezakrytými vlasmi

Iránske úrady podnikli záťah proti ľuďom, ktorí na svojich kontách na sieti Instagram zverejnili fotografie alebo videá, ktoré sú v rozpore s moslimskou morálkou.

Podľa agentúry AP o tom dnes informovala iránska štátna televízia.

V rámci operácie s kódovým názvom Pavúk II. bolo zadržaných osem z celkovo 170 ľudí, ktorí sú podľa úradov zapletení do modelingového biznisu na sociálnych sieťach. Medzi vytypovanými je 58 modeliek a 59 fotografov, vizážistov či majiteľov salónov krásy.

Zneužitím aplikácie Instagram na "nemravné ciele" bolo zverejnenie fotografií alebo videí, v ktorých mala modelka nezakryté vlasy.

Iránky, najmä obyvateľky Teheránu, v posledných rokoch pristupujú k povinnému zahaľovaniu vlasov čoraz benevolentnejšie, čo vyvoláva veľký hnev konzervatívnych kruhov v iránskej spoločnosti, v ktorej sa teraz vedie zápas o ďalšie smerovanie krajiny.

Instagram, ktorého majiteľom je Facebook, zatiaľ nereagoval na žiadosť AP o vyjadrenie.

Na rozdiel od sociálnych sietí Facebook a Twitter a videoslužby YouTube, ktoré sú v Iráne zablokované, aplikáciu Instagram majú Iránci k dispozícii a je medzi nimi veľmi populárna.
   

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.