Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

Ruský televízny štáb sa znova ocitol pod paľbou ukrajinských síl

Štáb ruskej televízie Rossija sa v nedeľu podvečer v oblasti Jasynuvata na východe Ukrajiny dostal pod paľbu prichádzajúcu z pozícií vládnych síl. Informovali o tom dnes ruské tlačové agentúry i web Vesti.ru.

Incident, ktorý sa zaobišiel bez obetí a zranených, potvrdili samotní novinári i "ministerstvo obrany" neuznanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR).
      

Spravodajca televízie Rossija Stanislav Nazarov pre agentúru RIA Novosti uviedol, že ukrajinské sily spustili paľbu z mínometov s kalibrom "nie menej ako 82 milimetrov", granátometov a ručných strelných zbraní. Paľba prichádzala z opevneného palebného postu v blízkosti obce Avdijivka.
      

Podľa portálu Vesti.ru k obetiam na životoch nedošlo vďaka proruským povstalcom, ktorí novinárov sprevádzali a počas útoku ich kryli a vyviedli z nebezpečnej zóny.
      

RIA Novosti pripomenula, že od začiatku bojov v Donbase v apríli 2014 sa pod paľbou zo strany ukrajinských síl ocitlo viacero novinárov. O život prišli štyria: spravodajca programu Vesti Igor Korneľuk, kameraman Anton Vološin, fotograf agentúry Russia Today Andrej Stenin a kameraman Prvého kanálu Anatolij Kľan.

Inzercia

Odporúčame

V zariadení v Gabčíkove je 107 azylantov, správajú sa bezkonfliktne

V zariadení v Gabčíkove je 107 azylantov, správajú sa bezkonfliktne

Do zariadenia v Gabčíkove bolo od septembra 2015 umiestnených 1200 dočasných rakúskych azylantov. Zariadenie opustilo 1093 ľudí, momentálne sa v ňom teda nachádza 107 klientov. Vážne konflikty rezort vnútra neeviduje. TASR informovala Michaela Paulenová z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.