Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

Strany oznámili členov štátnej volebnej komisie, v pondelok zložia sľub

Štrnásťčlennú komisiu čaká skladanie sľubu do rúk predsedu NR SR Andreja Danka.

Politické strany, ktoré sa po marcových parlamentných voľbách dostali do Národnej rady SR, už prezradili mená svojich zástupcov v novej Štátnej komisii pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Štrnásťčlennú komisiu čaká v pondelok (16.5.) skladanie sľubu do rúk predsedu NR SR Andreja Danka (SNS).

Strana Smer-SD poslala do komisie prorektora Akadémie Policajného zboru Mojmíra Mamojku a právnika Petra Repáka. Nominantom SNS je vedúci odboru správy nehnuteľností na Ministerstve obrany SR Vladimír Cipciar, Most-Híd nominoval advokáta Karola Nagya a #Sieť poslaneckého asistenta Martina Vahančíka.

Opozičná SaS posiela do komisie poslaneckého asistenta a právnika Andreja Pitoňáka, OĽaNO-NOVA bývalého vládneho splnomocnenca pre rómske komunity Petra Polláka a exposlanca Jána Mičovského. Hnutie Sme rodina bude v komisii zastupovať referent bezpečnosti Vladimír Pčolinský a ĽSNS dôchodca Vladimír Zeman.

Predsedníčka Ústavného súdu SR Ivetta Macejková opäť nominovala vedeckého pracovníka Slovenskej akadémie vied a právnika Eduarda Bárányho a predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová navrhla rektora Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Vladimíra Hiadlovského.

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár nominoval svojho námestníka Jozefa Szabóa a predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR Karol Mitrík kontrolóra NKÚ Juraja Kolaroviča.

Do 14-člennej štátnej komisie desať členov delegujú politické strany zastúpené v parlamente podľa počtu získaných mandátov. Počet členov v komisii za koalíciu sa pritom musí rovnať počtu členov nominovaných opozíciou. Predsedu komisie zvolí v tajnej voľbe plénum NR SR.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.