Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

Agentúra Moody's zhoršila výhľad ratingov Poľska na negatívny

Hlavnými dôvodmi zhoršenia výhľadu sú fiškálne riziká spojené so zvýšením aktuálnych výdavkov vlády, rovnako ako plány znížiť vek odchodu do dôchodku.

Agentúra Moody's Investors Service zhoršila výhľad ratingu Poľska. Dôvodom je politika novej vlády. Informovala o tom Moody's.

Agentúra zmenila výhľad ratingov záväzkov poľskej vlády na negatívny zo stabilného. Zároveň tiež potvrdila rating dlhodobých záväzkov na úrovni A2 a rating krátkodobých záväzkov na úrovni P-1.

Hlavnými dôvodmi zhoršenia výhľadu sú fiškálne riziká spojené so zvýšením aktuálnych výdavkov vlády, rovnako ako plány znížiť vek odchodu do dôchodku. Zhoršilo sa tiež investičné prostredie v krajine, pretože vládna politika a jej legislatívne opatrenia sú nepredvídateľné. To sa prejavilo aj pri konverzii hypotekárnych úverov denominovaných v zahraničných menách alebo v dlhodobej patovej situácii v spore medzi vládou a ústavným súdom.

Moody's potvrdila rating dlhodobých záväzkov na úrovni A2, pretože ekonomika krajiny je odolná a diverzifikovaná. Reálny rast hrubého domáceho produktu (HDP) je vysoký aj napriek externým prekážkam.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.