VNÚTRO: Slovenský terorista mal na muške kostoly

Polícia obvinila muža z trestného činu terorizmu. Ten chcel vlastnoručne vyrobené výbušniny nastražiť do kostolov. O prípade dnes informovalo Prezídium Policajného zboru SR.

Slovenská polícia dnes po prvýkrát obvinila svojho občana z trestného činu terorizmu. Ide o vyštudovaného farmaceuta Stanislava Č. (33) zo Spišských Vlachov. Ten vyrábal z voľne predajných chemikálií nástražné výbušné systémy, ktoré mali podľa slov prezidenta PZ SR Jána Packu účinok, ktorý zodpovedá ručnému granátu RG4.

Vyhotovené výbušniny niekoľkokrát vyskúšal v lese a chystal sa ich odpáliť v niektorom z bližšie neidentifikovaných kostolov. Polícia komponenty výbušnín našla pri domovej prehliadke. „Menovaný tvrdil, že by to umiestnil v niektorom kostole počas omše, ako voľne položenú batožinu a na diaľku by to odpálil,“ informoval Packa. Kostoly si vybral preto, lebo si myslí, že cirkev i náboženstvo sú nástroje na ovládanie ľudí a brzdia pokrok. Snažil sa dosiahnuť, aby ľudia kvôli strachu prestali chodiť do kostolov. Nebol zameraný voči niektorej cirkvi, ale voči viere ako celku.

Hovorca KBS Jozef Kováčik pre Postoy uviedol, že polícia im žiadne informácie vopred neposkytla a sú informovaní len z médií.

Obvinený je vo väzbe od októbra minulého roku a hrozí mu trest 20 až 25 rokov. Okrem trestného činu terorizmu je obvinený z nedovoleného ozbrojovania a prechovávania omamných látok.

Lukáš Melicher

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Prečítajte si tiež

Ďalšie články o téme