Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. január 2010

VNÚTRO: Slovenský terorista mal na muške kostoly

Polícia obvinila muža z trestného činu terorizmu. Ten chcel vlastnoručne vyrobené výbušniny nastražiť do kostolov. O prípade dnes informovalo Prezídium Policajného zboru SR. Slovenská polícia dnes po prvýkrát obvinila svojho občana z trestného činu terorizmu. Ide o vyštudovaného farmaceuta Stanislav...

Polícia obvinila muža z trestného činu terorizmu. Ten chcel vlastnoručne vyrobené výbušniny nastražiť do kostolov. O prípade dnes informovalo Prezídium Policajného zboru SR.

Slovenská polícia dnes po prvýkrát obvinila svojho občana z trestného činu terorizmu. Ide o vyštudovaného farmaceuta Stanislava Č. (33) zo Spišských Vlachov. Ten vyrábal z voľne predajných chemikálií nástražné výbušné systémy, ktoré mali podľa slov prezidenta PZ SR Jána Packu účinok, ktorý zodpovedá ručnému granátu RG4.

Vyhotovené výbušniny niekoľkokrát vyskúšal v lese a chystal sa ich odpáliť v niektorom z bližšie neidentifikovaných kostolov. Polícia komponenty výbušnín našla pri domovej prehliadke. „Menovaný tvrdil, že by to umiestnil v niektorom kostole počas omše, ako voľne položenú batožinu a na diaľku by to odpálil,“ informoval Packa. Kostoly si vybral preto, lebo si myslí, že cirkev i náboženstvo sú nástroje na ovládanie ľudí a brzdia pokrok. Snažil sa dosiahnuť, aby ľudia kvôli strachu prestali chodiť do kostolov. Nebol zameraný voči niektorej cirkvi, ale voči viere ako celku.

Hovorca KBS Jozef Kováčik pre Postoy uviedol, že polícia im žiadne informácie vopred neposkytla a sú informovaní len z médií.

Obvinený je vo väzbe od októbra minulého roku a hrozí mu trest 20 až 25 rokov. Okrem trestného činu terorizmu je obvinený z nedovoleného ozbrojovania a prechovávania omamných látok.

Lukáš Melicher

Inzercia

Odporúčame

CIRKEV: Slováci pošlú Talianom kríže

CIRKEV: Slováci pošlú Talianom kríže

Slováci darujú Talianom kríže. Vyjadria tak podporu a solidaritu tým, ktorých sa dotklo rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva z novembra tohto roku. Organizátorom zbierky je Univerzitné pastoračné centrum (UPaC) Jána Vojtaššáka v Ružomberku spolu s rektorom Katolíckej univerzity v Ružomberku ...