Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. máj 2016

Lietadlá vzdušných síl Turecka bombardovali pozície kurdských povstalcov

Podľa nemenovaného predstaviteľa tureckých ozbrojených síl bolo zničených 98 cieľov zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK) na juhovýchode Turecka a severe Iraku.

Bojové lietadlá tureckých vzdušných síl uskutočnili viacero náletov na pozície kurdských vzbúrencov operujúcich na juhovýchode Turecka a severe Iraku. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Podľa nemenovaného predstaviteľa tureckých ozbrojených síl bolo pri piatkových náletoch zničených 98 cieľov zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK). 

Militantná PKK vedie na území Turecka už tri desaťročia povstanie za účelom dosiahnutia väčšej autonómie pre tureckých Kurdov. PKK považuje Ankara za teroristickú organizáciu, na podobný zoznam ju zaradili aj USA a Európska únia.

Boje na juhovýchode Turecka, kde žijú prevažne Kurdi, sa zintenzívnili vlani v júli, keď sa po zastavených mierových rokovaniach medzi vládou a PKK skončilo prímerie. Turecká vláda naznačila, že mierový proces s PKK neobnoví.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.