Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. máj 2016

Ruský minister športu Mutko sebakriticky zhodnotil boj proti dopingu

V súvislosti s najnovším vyšetrovaním Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) údajného dopovania ruských medailistov zo ZOH 2014 v Soči pôsobia vyjadrenia ministra športu Vitalija Mutka kontroverzne.

"Nemôžem povedať, že by som si po ôsmich rokoch vo funkcii mohol pripísať veľkolepé úspechy," poznamenal minister. "Keď sme sa pripravovali na Soči, vedeli sme, že si doma nemôžeme dovoliť žiadne falošné víťazstvá," tvrdil v rozhovore, ktorý prebehol ešte pred najnovšou kauzou.

Denník New York Times v priebehu tohto týždňa informoval, že najmenej 15 ruských olympijských medailistov zo Soči si k úspechu pomohlo dopingom. 

Mozgom celého systému mal byť lekár Grigorij Rodčenkov. Meno bývalého šéfa moskovského antidopingového laboratória v minulosti spájali s kauzou ruských atlétov. Systém zahŕňal pašovanie pozitívnych vzoriek zo skladu a manipulovanie s nimi.

Podvod mal prebiehať tak, že ruským športovcom odobrali vzorky ešte pred olympiádou bez stôp po dopingu a počas hier ich tajne cez dieru v stene laboratória prepašovali dnu. Potom ich zamenili za vzorky odobraté pri olympijských súťažiach. Rodčenkov to označil za "pravdepodobne najväčší športový podvod všetkých čias".

Inzercia

Odporúčame

Pápež František vyhlási Matku Terezu za svätú

Pápež František vyhlási Matku Terezu za svätú

Svetoznáma misionárka a rádová sestra Matka Tereza z Kalkaty bude oficiálne povýšená medzi svätých 4. septembra na vatikánskom Námestí svätého Petra počas bohoslužby, ktorú bude celebrovať pápež František. Potvrdil to dnes Vatikán.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.