Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. máj 2016

Nemecko: Skupina azylantov začala hladovku kvôli horúčave

Skupina žiadateľov o azyl vstúpila dnes v nemeckom Düsseldorfe do hladovky na protest proti údajne neznesiteľnému teplu v ich ubytovni.

Migranti tam žijú vo veľkom nafukovacom stane, v ktorom sa teploty kvôli relatívne značnému otepleniu z ostatných dní vyšplhali až na takmer 40 stupňov Celzia. Hladovkári si však sťažujú aj na prítomnosť myší a potkanov.

Miestna samospráva sa domnieva, že vzhľadom na pomalosť rokovaní o umiestnení migrantov v krajinských záchytných zariadeniach budú spomínané veľkokapacitné stany ešte istý čas potrebné. Za prenájom každého z nich platí mesto 96.000 eur mesačne, kontrakt vyprší v septembri, informoval Západonemecký rozhlas (WDR).

Podľa informácií denníka Rheinische Post by však presťahovanie teoreticky nemalo byť problémom, pretože v krajinských záchytných zariadeniach je vzhľadom na pokles počtu nových migrantov aktuálne voľných viac ako 155.00 miest, z toho iba v Severnom Porýní-Vestfálsku 40.000.

Kým v januári dorazilo do Nemecka 90.000 migrantov, o mesiac neskôr ich bolo 60.000, v marci 20.000 a v apríli už "iba" okolo 15.000.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.