Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. máj 2016

Z tureckej väznice ušli piati podozriví z terorizmu a kontaktov s ISIS

Päť osôb podozrivých z príslušnosti k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) ušlo minulý týždeň z väzenia Kocaeli v tureckej provincii Marmara.

Informoval o tom dnes turecký denník Hürriyet s tým, že k úteku došlo napriek tomu, že tajné služby na toto riziko upozorňovali.

Bezpečnostné zložky spustili po väzňoch na úteku pátranie, pričom troch z nich sa im už podarilo dolapiť. Pátranie po zvyšných dvoch pokračuje.

Päticu podozrivých zadržali vlani počas policajných razií, ktoré boli zamerané na turecké krídlo IS. Ako dôvod zadržania polícia uviedla podozrenia z pašeráctva zbraní vo veľkom objeme. Bolo voči nim vznesené aj obvinenie z členstva v IS, ktoré však úrady neskôr stiahli.

Do väznice Kocaeli previezli danú päticu mužov pred dvoma týždňami, keď bolo rozhodnuté o ich umiestnení do zariadenia s nižším stupňom stráženia.

Tajné služby však predtým väzenskú správu upozornili na nutnosť prijatia náležitých bezpečnostných opatrení, a to najmä v prípade povolenia vychádzok k bránam väzenia.

Rovnaký zdroj taktiež upozorňoval, že muži obvinení z kontaktov na IS by sa počas vychádzky mimo väznice mohli pokúsiť o útek a dostať sa na územie Sýrie.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.