Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. máj 2016

Zranený Hrnka odchádza z Ruska s baranicou a matrioškou

Hoci si atmosféru svojich premiérových MS v hokeji užil len niekoľko dní, na Petrohrad bude spomínať v dobrom.

Tomáša Hrnku vyradilo z ďalšieho účinkovania na svetovom šampionáte zranenie v oblasti ramena. Nemusí podstúpiť operáciu, no rehabilitovať bude približne tri týždne. Domov však neodišiel naprázdno, okrem spomienok mu ruský zväz pribalil na cestu aj baranicu a matriošku.

Hrnka sa zranil v utorňajšom dueli s Nemeckom, v ktorom Slováci podľahli lepšie korčuľujúcemu súperovi 1:5. Už v tretej minúte ho fauloval vysokou hokejkou Patrick Reimer, no osudný súboj prišiel až v ďalšom striedaní. "Najskôr bola vysoká hokejka, potom som sa zranil. Bola to taká neviditeľná situácia, lebo ani ľudia, ktorí mi písali, nevedeli, kedy sa to stalo. Išlo o nešťastný súboj," ozrejmil Hrnka. Pamätá si z neho všetko: "Išiel som pomôcť bekovi do rohu, chcel som vyhodiť puk z obranného pásma. Súperov hráč ma dohral z druhej strany a o 'spojovák' na mantineloch som si udrel kľúčnu kosť."

V prvom momente si Hrnka neuvedomil vážnosť situácie. Negatívne pocity prišli až s pribúdajúcim časom a bolesťou. "Cítil som, že niečo nie je v poriadku. Doktor sa ma na to spýtal, no myslel som si, že to nie je vážne. Ďalšie striedanie som už cítil, že mi to tuhne a s rukou nemôžem hýbať," povedal.

Košický útočník z hry odstúpil a vyšetrenie absolvoval v petrohradskej nemocnici. "Doktor mi povedal, že musí vylúčiť zlomeninu kľúčnej kosti. Išiel som do nemocnice a tam som bol na röntgene," pokračoval Hrnka. Prvotná diagnóza z úst ruského lekára ho nepotešila. Bolo zrejmé, že na šampionáte dohral, no viac sa obával odhadovanej rekonvalescencie. Po porade so slovenským tímovým špecialistom sa však upokojil. "Ruský lekár mi povedal, že by som mal ísť na operáciu a doba liečenia bude tri mesiace. Dúfal, že to nebude tak dlho trvať. Poradil som sa s našim doktorom a ten mi povedal, že to nie je až také vážne a za nejaké tri týždne by sa to mohlo dať dokopy aj bez operácie."

Hrnka bol jedným z troch tipsportligových zástupcov vo výbere trénera Zdena Cígera. Keďže rozsah zranenia mu nedovolil v Petrohrade zotrvať, v partii z najvyššej domácej súťaže zostali už len Marek Bartánus a tretí brankár Samuel Baroš. Dvadsaťštyriročný útočník mal na Slovensko odletieť v stredu popoludní.

"Rád by som zostal, ale musím absolvovať vyšetrenia v Bratislave. Doma si to dám dokopy a zápasy dopozerám v telke," avizoval. Premiérový šampionát si síce neužil do sýta, napriek zraneniu naň nebude spomínať v zlom. "Zranil som sa, takže... Ale mám dobré pocity z toho, že som tu mohol byť, zahrať si a pozrieť, ako to funguje. Takéto nešťastie ma mrzí, ale aj tak som rád za účasť na MS," dodal.

Slovenský výber opustil po siedmich dňoch pobytu v Petrohrade. Hoci mal so spoluhráčmi viac voľných chvíľ, nákupu suvenírov ich neobetoval. Ruský šampionát mu napriek tomu budú pripomínať aj vecné predmety. "Nestihol som extra nákupy, ale dostal som baranicu a matriošku od ruského zväzu," konštatoval s úsmevom. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.