Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. máj 2016

Míľu pre mamu tento rok prešlo 28 272 ľudí na Slovensku i v zahraničí

Ďakovný pochod pre všetky matky - Míľu pre mamu tento rok prešlo 28.272 registrovaných účastníkov.

Do akcie sa z celkového počtu zapojilo 260 ľudí v zahraničí, a to v Česku, Írsku či Srbsku. TASR o tom informovala Únia materských centier.

Tento ročník bol zameraný na propagáciu a podporu ľudových tradícií. "V tomto štýle si 54 organizátorov pripravilo popoludnie pre mamy a celé rodiny," priblížila Únia materských centier. Cieľom bolo vzdať úctu ženám - matkám.

Počas akcie bolo možné sa zaregistrovať a prejsť symbolickú míľu (1609 metrov), popritom sa zabaviť a zároveň podporiť dobrovoľnícku prácu žien v materských a rodinných centrách. V minulom roku bolo podľa Únie materských centier do akcie zaregistrovaných 28.213 ľudí.

Míľa pre mamu je podujatie organizované od roku 2004 ako najväčšia oslava Dňa matiek na Slovensku. Koná sa vždy v predvečer Dňa matiek.

Únia materských centier v roku 2004 zrealizovala Guinnessov rekord v počte ľudí tlačiacich kočík na trase s dĺžkou jedna míľa. "Cieľom bolo poukázať na silu materstva, ktoré hýbe svetom. Akcia sa uskutočnila v Bratislave a zaregistrovaných bolo 108 osôb," priblížila únia. V roku 2006 sa do akcie zapojili účastníci aj z iných európskych a afrických krajín.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.