Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. máj 2016

Viskupič by chcel tieňovú vládu čo najskôr, podľa SaS to nateraz nie je aktuálne

Tieňová vláda by mala vzniknúť čo najskôr. Myslí si to Jozef Viskupič z OĽaNO-NOVA.

Podľa SaS nie je otázka vytvorenia takéhoto kabinetu nateraz aktuálna. Boris Kollár zo Sme rodina sa k téme nevyjadril, odpovedal, že je to otázka na šéfa SaS Richarda Sulíka. Opozícia o možnom vytvorení tieňového kabinetu hovorila krátko po voľbách a vzniku vládnej koalície Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť.

"Myslím si, že by sme mali k tomuto kroku pristúpiť čím skôr. Nemali by sme s tým dlho váhať. Je to reálny a legitímny nástroj, ktorý by mohol pomôcť nielen samotnej atmosfére v politike, ale aj Slovensku," povedal pre TASR Viskupič, podľa ktorého by sa takto mohla budovať potrebná alternatíva. "Netlačíme na to, ale myslím si, že čím skôr by sa to dohodlo a tieňový kabinet by začal pracovať, bolo by to len a len dobre," doplnil Viskupič. 

"Otázka tieňovej vlády nateraz nie je aktuálna. Zvažuje sa vytvorenie tzv. opozičnej rady, ku ktorej radi poskytneme informácie, keď nejaké budeme mať," odpovedala TASR hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Tieňovú vládu zostavil v minulosti aj Smer-SD. Fungovala v rokoch 2011 až 2012, keď bola strana Roberta Fica v opozícii. Táto tieňová vláda pravidelne zasadala a dokonca absolvovala aj výjazdy do regiónov. Jej založenie oznámil Fico 19. januára 2011 a skladala sa z viacerých ľudí, ktorí sa po voľbách v roku 2012 aj stali ministrami.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.