Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. máj 2016

V Austrálii sa začína najdlhšia predvolebná kampaň v histórii

Austrálsky premiér Malcolm Turnbull potvrdil dnes konanie predčasných parlamentných volieb na 2. júla po tom, ako požiadal o rozpustenie dolnej aj hornej komory parlamentu

Austráliu tak čaká najdlhšia predvolebná kampaň v histórii krajiny.

"Generálny guvernér (Peter Cosgrove) prijal moje odporúčanie na rozpustenie oboch komôr parlamentu s účinnosťou od zajtra rána (pondelok) a výzvu na voľby do oboch komôr, na 2. júla," uviedol dnes popoludní miestneho času Turnbull. Podľa premiéra sa Austrália nachádza v čase pozoruhodnej príležitosti.

Voľby do polovice kresiel austrálskeho Senátu sa konajú každé 3 roky, pričom každý senátor sa volí na šesť rokov. V prípade takzvaného dvojitého rozpustenia sa však volia naraz zástupcovia do 76-miestneho Senátu ako aj 150-miestnej Snemovne reprezentantov v jednom termíne, píše DPA. Naposledy došlo k rozpusteniu oboch komôr austrálskeho parlamentu zároveň v roku 1987.

Predvolebná kampaň v trvaní 74 dní sa začína od dnešného dňa, bude to najdlhšia predvolebná kampaň v histórii Austrálie.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.