Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. máj 2016

Neznámi útočníci zavraždili pri Káhire najmenej osem policajtov

Najmenej osem policajtov zomrelo dnes skoro ráno po útoku ozbrojencov neďaleko egyptskej metropoly Káhira.

Zatiaľ neidentifikovaní páchatelia zaútočili na policajnú dodávku v provincii Hulwán, zhruba 35 kilometrov južne od Káhiry, informuje agentúra AP, citujúc egyptské ministerstvo vnútra.

Útočníci zablokovali vozidlu cestu pick-upom a následne na dodávku spustili paľbu z automatických zbraní. Kto je za tento atak zodpovedný, sa stále vyšetruje. Stanica Sky News pripomína, že mnohé vražedné útoky na policajtov v danej oblasti, najmä na Sinajskom polostrove, spáchali militanti z tzv. Islamského štátu.

Egypt čelí revolte najmä na Sinaji od polovice roku 2013, keď vtedajší armádny šéf Abdal Fattáh Sísí - súčasná hlava štátu - zosadil islamistického prezidenta Muhammada Mursího po masívnych protestoch proti jeho vládnutiu. Militanti si odvtedy berú za cieľ bezpečnostné sily aj vo veľkých mestách vrátane Káhiry.

Inzercia

Odporúčame

OĽaNO-NOVA žiada vyšetrovacie výbory

OĽaNO-NOVA žiada vyšetrovacie výbory

Rozšíriť doterajšiu kontrolnú činnosť výborov NR SR a priznať im aj vyšetrovacie právomoci. To je cieľ návrhu ústavného zákona, ktorý na májovú schôdzu parlamentu predložilo 16 poslancov OĽaNO-NOVA na čele s Danielom Lipšicom.