Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. máj 2016

V Bratislave bola púť katolíckych médií

Ôsmy ročník púte katolíckych médií sa uskutočnil v sobotu na Kapitulskej ulici v Bratislave, kde má väčšina týchto masmédií svoje redakcie.

Na spoločné stretnutie s pracovníkmi katolíckych médií na Slovensku pozval záujemcov predseda Rady pre spoločenské komunikačné prostriedky a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský.

Tohtoročná púť prilákala niekoľko tisícok ľudí zo Slovenska i zo zahraničia. Návštevníci sa stretli s moderátormi, redaktormi a s vedením jednotlivých médií.

Deň otvorených dverí pripravili Televízia Lux, Rádio Lumen, týždenník Katolícke noviny a ďalšie.

Na nádvorí Sekretariátu KBS sprístupnili pre verejnosť výstavu dokumentárnych fotografií Antona Friča "Utečenci z Iraku" spojenú s diskusiou. Uskutočnila sa aj debata s hovorcom KBS Martinom Kramarom.

Katolícka TV Lux v Bratislave umožnila svojim divákom pozrieť si priestory televízie vrátane televíznej kaplnky.

Inzercia

Takisto redaktori a moderátori katolíckeho Rádia Lumen ponúkli záujemcom prehliadku svojich priestorov a umožnili im aj vyskúšať si prácu s mikrofónom.

Redakcia Katolíckych novín pripravila program pre deti a mládež, a to Kútik s Dobromilkou a Svetlúšikom či koncert hudobnej skupiny Kapucíni and Stanley a iné. 

Púť katolíckych médií sa už tradične koná pred Svetovým dňom spoločenských komunikačných prostriedkov, ktorý pripadá každoročne na siedmu nedeľu po Veľkej noci. Tento deň je zároveň spojený so zbierkou na podporu katolíckych masmédií, ktorá sa realizuje od roku 2003.

Púť katolíckych médií sa prvýkrát uskutočnila v máji roku 2009 v Trnave - meste spojenom s históriou Spolku sv. Vojtecha. V ďalších rokoch sa konala napríklad v Banskej Bystrici či v Šaštíne. V posledných rokoch bola opäť na Kapitulskej ulici v Bratislave.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.