Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. máj 2016

USA: Niektorí bývalí kandidáti a exprezidenti chcú republikánsky zjazd bojkotovať

Bývalý uchádzač o prezidentskú nomináciu Mitt Romney sa nezúčastní na júlovom nominačnom zjazde svojej Republikánskej strany v Clevelande, ktorý zrejme oficiálne vymenuje za prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.

Informoval o tom denník Washington Post s odvolaním sa Romneyho asistenta.

Romney, ktorého v prezidentských voľbách v roku 2012 porazil demokrat Barack Obama, sa podľa novín pridal k ďalším bývalým republikánskym prezidentským kandidátom a exprezidentom, ktorí mienia Trumpovu kandidatúru ignorovať.

Bývalý guvernér štátu Massachusetts Romney zverejnil svoje rozhodnutie deň po tom, ako Trump zostal jediným uchádzačom republikánov o kandidatúru na prezidenta, keďže guvernér Ohia John Kasich z kampane odstúpil.

Na republikánskom nominačnom zjazd sa rozhodol nezúčastniť aj prezidentský kandidát z roku 2008 John McCain, ktorý je senátorom za štát Arizona.

V stredu noviny Texas Tribune oznámili rozhodnutie bývalých republikánskych prezidentov Georga W. Busha a Georga H.W. Busha nepodporiť Trumpa a nezúčastniť sa na nominačnom zjazde.

Trump, ktorý ostro kritizoval rozhodnutie Georgea W. Busha vyslať amerických vojakov do Iraku, vo štvrtok vysielaní televízie CNBC poznamenal, že "je mu jedno, ak to budú (Bushovci) bojkotovať".

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.