Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. máj 2016

Uzavretie schengenu zatiaľ nehrozí, tvrdí Merkelová

Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes v Taliansku povedala, že je rozhodnutá vyriešiť európsku utečeneckú krízu bez toho, aby ohrozila schengenskú zónu voľného pohybu.

"Urobím všetko, čo je možné, aby sa problémy vyriešili iným spôsobom ako uzatváraním (vnútorných) hraníc (Schengenu)," odpovedala na otázku týkajúcu sa napätia na taliansko-rakúskych hraniciach v súvislosti s Brennerským priesmykom.

Merkelová, ktorá pricestovala do Ríma na piatkové odovzdanie tohtoročnej Medzinárodnej ceny Karola Veľkého pápežovi Františkovi, sa dnes popoludní stretla s talianskym premiérom Matteom Renzim.Ten na spoločnej tlačovej konferencii s Merkelovou odmietol kritické slová guvernéra nemeckej centrálnej banky Jensa Weidmana, že Taliansko nerobí dosť pre to, aby znížilo svoj verejný dlh.

"Môžete si byť absolútne istí, že sami vieme, čo máme robiť, rokujeme o tom s našimi európskymi partnermi a nepotrebujeme, aby nám to hovoril guvernér zahraničnej banky," povedal Renzi.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.