Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. máj 2016

Majerský sa vzdal kandidatúry na predsedu KDH

Štruktúry KDH mali podľa Majerského podmienku, aby sa v prípade zvolenia za predsedu hnutia vzdal primátorskej stoličky.

Majerský sa vzdal kandidatúry na predsedu KDH

Primátor Levoče Milan Majerský odstupuje z kandidatúry na post predsedu KDH. Dôvodom je nesúhlas s podmienkami, ktoré mali štruktúry hnutia voči jeho zvoleniu. 

Majerský v tlačovom vyhlásení uviedol, že v poslednom čase absolvoval viaceré stretnutia, dôležité boli podľa neho najmä okresné snemy.

„Spoločným posolstvom všetkých spomenutých stretnutí bolo, že moja osoba je akceptovaná na post predsedu hnutia, avšak s podmienkou, že sa vzdám postu primátora mesta Levoča,“ napísal s tým, že cíti zodpovednosť voči ľudom, ktorí ho zvolili za primátora mesta.

„Odísť z postu primátora Levoče nemienim a v našom meste budem aj naďalej pokračovať. Zodpovednosť je teda hlavný dôvod môjho rozhodnutia vzdať sa kandidatúry,“ dodal.

Inzercia

Hlina v TV debate na Postoji: 
Som ako jezuita, pôjdem za výsledkom Zdieľať

Majerský spomína aj ďalšie dôvody, pre ktoré sa rozhodol napokon nekandidovať.

„Chýbajúca vôľa meniť stanovy a chýbajúca odvaha starej garnitúry odísť a dať priestor novým tváram, novým nápadom a myšlienkam, ako aj ďalšie dôležité prekonané skutočnosti sú tiež jedným z dôvodov môjho rozhodnutia,“ skonštatoval.

Podľa Majerského potrebuje KDH okrem personálnych zmien aj nové stanovy, v ktorých „musia byť posilnené postavenie a kompetencie predsedu hnutia“.

Na predsedu KDH chce kandidovať aj Alojz Hlina, ktorý sa už stal členom hnutia. V piatok ohlási svoju kandidatúru poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja Eleonóra Porubcová, ktorú podporí europoslankyňa za KDH Anna Záborská.

Kandidáti na predsedu by mali byť známi na Rade KDH, ktorá sa má konať 28. mája. O šéfovi KDH rozhodne definitívne snem 11. júna.

Foto: TASR/Oliver Ondráš

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.