Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. máj 2016

Clintonová už zameriava pozornosť na Trumpa, jeho výroky pokladá za desivé

Voliči v americkom štáte Indiana už hlasujú v primárkach, v ktorých si vyberajú republikánskeho a demokratického prezidentského kandidáta.

Demokratická uchádzačka o Biely dom Hillary Clintonová však vyhlásila, že svoju pozornosť už obracia na samotné prezidentské voľby, ktoré sa budú konať 8. novembra.

Favoritka medzi demokratickými uchádzačmi o prezidentský úrad v dnešnom interview pre televíznu stanicu MSNBC povedala, že pozornosť musí zamerať na porážku republikánskeho favorita Donalda Trumpa, ak tento miliardár a podnikateľ vyhrá boj o nomináciu svojej strany. Clintonová dodala, že súperenie o Biely dom v takejto dvojici bude "tvrdým zápasom proti kandidátovi, ktorý povie a urobí doslova hocičo".

Clintonová označila Trumpove výroky v témach ako zahraničná politika, umelé prerušenie tehotenstva a mzdy za "desivé".

Podľa jej slov Trump "zatiaľ neprejavil ani náznak toho, že chápe vážnosť zodpovednosti, ktorá sa spája s postom vrchného veliteľa" amerických ozbrojených síl.

Clintonová dodala, že toto bude tvoriť "veľkú časť" jej kampane pred novembrovými prezidentskými voľbami, "lebo v určitom bode bude musieť (Trump) zachovávať zásady a úroveň, aké očakávame od každého, kto sa uchádza o úrad prezidenta a vrchného veliteľa".

Bývalá prvá dáma USA v televíznom rozhovore tiež povedala, že americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) sa s ňou neskontaktoval, aby ju vypočul v rámci vyšetrovania kauzy, keď ako ministerka zahraničných vecí zo svojho súkromného e-mailu posielala tajné vládne materiály.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.