Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. máj 2016

Pokračujú rokovania o zapojení Aleppa do režimu prímeria v Sýrii

Ruské vojenské zdroje dnes informovali, že pokračujú rokovania, ktorých cieľom je dosiahnuť, aby sa sýrska provincia Aleppo pridala k tým regiónom Sýrie, kde platí prímerie. 

Ako uviedla agentúra Interfax, ruský generál Sergej Kuralenko dnes okrem toho potvrdil, že Spojené štáty, Rusko, sýrske vedenie a umiernená opozícia sa dohodli na predĺžení prímeria na damaskom predmestí Východná Ghúta o ďalšie dva dni - do 3. mája.

Prímerie na predmestiach Damasku a v provincii Lázikíja platí od polnoci 30. apríla na základe dohody Ruska a USA. Dohoda o zastavení paľby mala v oblasti Damasku platiť 24 hodín a v provincii Lázikíja 72 hodín. V nedeľu bolo prímerie v oblasti Damasku predĺžené o ďalších 24 hodín. Počas prímeria sú zakázané všetky bojové operácie a použitie všetkých druhov zbraní.

Provincia Aleppo a najmä jej rovnomenná metropola sú  je momentálne najväčším bojiskom v sýrskej občianskej vojne. 

Za posledných desať dní v bojoch o Aleppo zahynulo najmenej 250 civilistov, pričom došlo aj k útoku na miestnu nemocnicu. Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR), ktoré dlhodobo monitoruje vývoj v Sýrii, informovalo, že počas víkendu vládol v Aleppe relatívny pokoj.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.