Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. jún 2023, 09:23

Kontroverzná učebnica sexuálnej výchovy nedostala od štátu schválenie

Kontroverzná učebnica sexuálnej výchovy nedostala od štátu schválenie

Foto: Postoj

Školy môžu materiál používať, aj keď ho neschváli ministerstvo. Zodpovednosť za obsah nesie v takom prípade učiteľ.

Učebnica Vzťahová a sexuálna výchova 2 pre deti vo veku od 10 do 15 rokov z dielne organizácie InTYMYta nezískala schvaľovaciu doložku ministerstva školstva. 

„Doložka nebola vydaná na základe schvaľovacieho protokolu vypracovaného Národným inštitútom vzdelávania a mládeže, ktorý odporúčal nevydať doložku,“ uviedol pre Postoj tlačový odbor ministerstva školstva. 

Začiatok sexuálneho života žiakom vo veku 14 až 15 rokov autorky učebnice odporúčali, keď sa budú cítiť pripravení vo svojom srdci, tele a mysli. Vyzývali tiež na skúmanie svojej identity. Učebnicu kritizovali aj slovenskí biskupi.

O doložku v máji požiadalo vydavateľstvo aj pre nový diel učebnice určený pre stredoškolákov. Školy môžu materiál používať, aj keď ho neschváli ministerstvo. Zodpovednosť za obsah nesie v takom prípade učiteľ.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 42 minútami

Prieskum Focusu

Krátko pred voľbami vedie Smer pred PS. OĽaNO vzrástlo, Sme rodina sa prepadla

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH so 6,5 percentami, SNS so 6,4 percentami aj SaS s 5,8 percentami.

pred 57 minútami

Slovenské strelkyne získali na majstrovstvách Európy v brokových zbraniach v chorvátskom Osijeku strieborné medaily v tímovej súťaži trapu. Družstvo v zložení Nikola Molnárová, Jana Špotáková a Zuzana Rehák-Štefečeková vo finále podľahlo Fínkam 4:6. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.