Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. máj 2016

Panama vymenovala expertnú komisiu, ktorá predloží návrhy na reformu práva

Medzi členov expertnej skupiny patria napríklad americký nositeľ Nobelovej ceny za ekonomiku Jospeh Stiglitz, bývalý panamský prezident Nicolsss Ardito Barletta a švajčiarsky profesor trestného práva a protikorupčný expert Mark Pieth.

Takmer štyri týždne po zverejnení Panamských dokumentov (Panama Papers) začala v krajine pracovať expertná komisia na revízii legislatívy a finančníctva. Informovala o tom agentúra DPA.

Sedemčlenná pracovná skupina má vypracovať návrhy, ktoré by mali zabrániť, aby sa finančné centrum Panama v budúcnosti zneužívalo na pranie špinavých peňazí a nelegálne obchody, uviedol prezident Juan Carlos Varela v piatok (29.4.) pri príležitosti vymenovanie komisie.

Komisia má svoje odporúčania predložiť o šesť mesiacov. Medzi členov expertnej skupiny patria napríklad americký nositeľ Nobelovej ceny za ekonomiku Jospeh Stiglitz, bývalý panamský prezident Nicolsss Ardito Barletta a švajčiarsky profesor trestného práva a protikorupčný expert Mark Pieth.

Panama je aktuálne tvrdo kritizovaná za svoje liberálnu finančnú legislatívu. Médiá začiatkom apríla informovali o približne 200.000 schránkových firmách, ktoré v daňových rajoch založila panamská právna spoločnosť Mossack Fonseca. V týchto firmách ukrývali svoje peniaze politici, prominenti alebo športovci z celého sveta.

Inzercia

Odporúčame

Pred piatimi rokmi bol zabitý Usáma bin Ládin

Pred piatimi rokmi bol zabitý Usáma bin Ládin

Bin Ládin bol pred smrťou na čele rebríčka desiatich najhľadanejších teroristov na svete. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) vypísal za informácie, ktoré by viedli k jeho zadržaniu, 50 miliónov dolárov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.