Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. apríl 2016, 18:17

Alternatívu pre Nemecko na zjazde podporil bývalý český prezident Václav Klaus

Alternatívu pre Nemecko na zjazde podporil bývalý český prezident Václav Klaus

Václav Klaus počas prejavu na sneme AfD. Foto: facebook AfD

Klaus vo svojom prejave označil démonizáciu strany v nemeckých politických aj akademických kruhoch za absurdnú a lživú. Jeho slová niekoľkokrát prerušil búrlivý potlesk.

S približne hodinovým meškaním v dôsledku protestov ľavicových aktivistov sa dnes v Stuttgarte začal dvojdňový výročný zjazd euroskeptickej populistickej Alternatívy pre Nemecko (AfD), na ktorom budú schvaľovať nový program strany. Niekoľko stoviek stúpencov ľavice protestovalo proti rasizmu a šíreniu nenávisti, zapálilo pneumatiky a bránilo účastníkom zjazdu vo vstupe do budovy.

AfD, naopak, svojou účasťou na zjazde podporil bývalý český prezident Václav Klaus, informoval Český rozhlas. Uviedol, že Klausov prejav niekoľkokrát prerušil búrlivý potlesk.

Klaus v ňom označil démonizáciu strany v nemeckých politických aj akademických kruhoch za absurdnú a lživú. Strana podľa neho musí odmietnuť „zničujúcu politickú korektnosť“, uviedol Český rozhlas.

Prejav Václava Klausa na zjazde AfD 30. apríla v Stuttgarte.

AfD, ktorá dosiahla v marcových krajinských voľbách dvojciferný úspech, chce zakázať otvorené prejavy moslimskej viery. Presadzuje napríklad zákaz mešít či nosenia moslimskej šatky zakrývajúcej tvár a tvrdí, že islam nie je v súlade s nemeckou ústavou, uviedla tlačová agentúra DPA. Dodala, že nemecká politička Frauke Petryová, ktorá stojí spoločne s Jörgom Meuthenom na čele strany, v piatok v rozhlasovom rozhovore označila islam za hrozbu pre Nemecko.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. október 2016, 13:26

IFP:Najnákladnejšie opatrenia na trhu práce nesmerujú na dlhodobo nezamestnaných

Úrady práce by sa mali zamerať najmä na prácu s nízkokvalifikovanými a dlhodobo nezamestnanými uchádzačmi o zamestnanie. Tí totiž patria k ťažšie zamestnateľným a nákladnejším skupinám pre štát. Najviac finančne podporované typy nástrojov aktívnych opatrení trhu práce (AOTP) nesmerujú na prioritné skupiny dlhodobo nezamestnaných, podpora ich verejného zamestnávania sa nejaví úspešná. Vyplýva to z najnovšej analýzy Inštitútu finančnej politiky (IFP) pri Ministerstve financií (MF) SR a Analytického centra rezortu práce.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.