Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. apríl 2016

Nemecká polícia zadržala v dejisku konania zjazdu AfD stovky demonštrantov

Ľavicoví protestujúci dočasne zablokovali neďalekú cestnú komunikáciu a na ďalšej ceste vedúcej do kongresového centra podpaľovali pneumatiky. 

Polícia v meste Stuttgart na juhozápade Nemecka zadržala dnes približne 400 ľavičiarov, ktorí protestovali proti celoštátnemu zjazdu populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD).

Agentúra DPA uviedla, že keď zhruba dve tisícky účastníkov zjazdu prichádzali dnes ráno do konferenčného centra, demonštranti na nich kričali: "Utečenci zostať, nacistov vyhnať!".

Protestujúci dočasne zablokovali neďalekú cestnú komunikáciu a na ďalšej ceste vedúcej do kongresového centra podpaľovali pneumatiky. 

V mieste udalosti bolo prítomných asi 1000 policajtov, ktorí mali dohliadať, aby nedošlo k násilnému stretu medzi členmi ultrapravicovej AfD a demonštrantmi. 

Mnohí účastníci protestu sa však aj napriek tomu začali správať násilnícky; niektorí mali na tvárach masky a mávali železnými tyčami, priblížil hovorca polície. Očitý svedok zase hovoril o tom, že policajti použili na rozohnanie demonštrujúceho davu paprikový sprej, píše DPA.

Alternatíva pre Nemecko získava v poslednom čase svojou protiimigrantskou a protiislamskou angažovanosťou čoraz väčší politický vplyv, analyzuje AP. 

Vyše 600-tisícový Stuttgart, kde sa tento víkend koná zjazd strany AfD, je hlavným a najväčším mestom nemeckej spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.