Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. apríl 2016, 17:33

Textár Michal Horáček nevylučuje svoju kandidatúru na českého prezidenta

Textár a producent Michal Horáček pripustil, že by mohol kandidovať na post českého prezidenta. Povedal to v rozhovore pre stanicu DVTV.

      Na priamu otázku, či bude kandidovať na prezidenta, odpovedal Horáček stručne: "Je to možné. Začínam pomaly pripúšťať, že o tom budem veľmi vážne rozmýšľať".
      Funkcia prezidenta má byť podľa Horáčka predovšetkým službou podľa ústavy. Všetci traja doterajší českí prezidenti však podľa neho mali nepatričné mocenské ambície.
      "Podľa môjho názoru pán prezident Zeman už budúcim prezidentom nebude," konštatoval Horáček. Proti Zemanovi pri obhajobe mandátu podľa neho hrá celý rad okolností, ktoré nemusia byť na prvý pohľad zrejmé.
      Michal Horáček vstúpil do povedomia širšej verejnosti najmä vďaka svojej spolupráci so skladateľom Petrom Hapkom, s ktorým vytvoril celý rad populárnych piesní.
      V roku 1989 bol spoluzakladateľom občianskej iniciatívy MOST, ktorá sprostredkovala dialóg medzi disentom a komunistickými politikmi. Horáček je tiež zakladateľom stávkovej kancelárie Fortuna.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 46 minútami
pred hodinou

Budúcoročná Tour de France odštartuje v prístavnom meste Breste na západe krajiny. Bretónsko bude hostiť úvodné štyri etapy podujatia. Úvodné etapy budúceho ročníka Tour sa mali pôvodne uskutočniť v Dánsku, to však privíta štart slávneho podujatia až v roku 2022. (TASR)
 

pred 3 hodinami

V tieto dni sa v Bratislave robí rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi. Na spoji X33 pomáha aj trolejbusár Tomáš Komrska, ktorý zanechal podnikanie a svoje povolanie našiel v šoférovaní vozov MHD. V rozhovore hovorí, prečo keď si sadol za volant, začali na trolejovom vedení visieť „vianočné gule myšlienok“, z ktorých tvorí Zápisky z trolejbusu.