Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. apríl 2016, 17:30

Po predvolebnom zhromaždení Trumpa došlo k potýčkam, zatkli 20 ľudí

Približne 20 ľudí skončilo vo väzbe v súvislosti s násilnými potýčkami, ktoré vypukli po predvolebnom zhromaždení Donalda Trumpa v Kalifornii. Informovala o tom dnes agentúra AP.

  K potýčkam medzi podporovateľmi a odporcami tohto uchádzača o republikánsku prezidentskú kandidatúru došlo vo štvrtok večer v meste Costa Mesa v kalifornskom okrese Orange.
      Desiatky odporcov boli počas Trumpovho vystúpenia v miestnom amfiteátri pomerne pokojné. Po skončení zhromaždenia však vypukli násilnosti, ktoré sa rýchlo rozšírili aj do priľahlých ulíc. Miestna polícia zadržala asi dve desiatky ľudí.
      Jednému z Trumpových podporovateľov skrvavili tvár, keď sa z miesta šarvátok pokúšal utiecť autom. Iný muž vyskočil na policajné auto, ktorému rozbil okná a preliačil kapotu. Ďalší demonštranti posprejovali policajné autá a tiež volebný stan, v ktorom prebiehalo Trumpovo zhromaždenie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 13 hodinami
pred 15 hodinami

Minister školstva Tomáš Drucker sa v pondelok stretol s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a košickým arcibiskupom Bernardom Boberom. „Spoločne sme prediskutovali aktuálne otázky týkajúce sa vzdelávania na školách, ktorých zriaďovateľom je RKC, ale aj tému desegregácie či duševného zdravia žiakov a študentov,“ tvrdí Drucker. „Viedli sme spolu inšpiratívnu debatu a pri rokovaní sme našli zhodu, z čoho mám radosť.“

pred 15 hodinami

„Výrok o vojne v polícii použil ako prvý Fico. To mám teraz prijať ,dogmu‘ Roberta Fica? On takisto povedal, že americkí vojaci budú znásilňovať slovenské ženy. Poďme sa teraz porozprávať o tom, koľko tých žien bolo znásilnených a kde,“ hovorí expremiér Eduard Heger, ktorý odmieta, že za jeho vládnutia sa začal konflikt v bezpečnostných zložkách. Hovorí tiež, prečo ako premiér skôr neodvolal ministra Lengvarského, ktorý ho nerešpektoval a ktorého výzvu na obnovu nemocníc prešetruje NAKA.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.