Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. apríl 2016

Predsedom úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou bude Tomáš Haško

Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) bude od mája šéfovať Tomáš Haško. Doteraz pôsobil ako zástupca riaditeľa Univerzitnej nemocnice Bratislava pre Nemocnicu Ružinov, v minulosti viedol Národný onkologický ústav v Bratislave. Jeho menovanie do funkcie dnes schválila vláda.

Haško vo funkcii nahradí Moniku Pažinkovú. Tej 30. apríla funkcia vzhľadom na jej rezignáciu zaniká. Pažinková bola na čele úradu od júla 2012, keď ju na návrh vtedajšej ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej (nom. Smeru-SD) vymenovala vláda. Na stretnutí s novým šéfom rezortu Tomášom Druckerom (nom. Smeru-SD) sa dohodla na svojom odchode.
      

Minister označil Haška za morálne rešpektovanú autoritu, vníma ho ako odborne a manažérsky skúseného. Nominácia sa však nepáči lekárskym odborárom, ktorí Haška spájajú s prenájmom nemocničných parkovísk. Opoziční poslanci Národnej rady SR Miroslav Beblavý (nezaradený) a Alan Suchánek (OĽaNO-NOVA) žiadali zase pred menovaním jeho verejné vypočutie na parlamentnom výbore pre zdravotníctvo.
      

Drucker si za svojou nomináciou stojí. "Považujem pána Haška za odborne aj manažérsky schopného a považujem ho takisto aj za morálnu autoritu, je rešpektovaný. Treba sa opýtať aj viacerých, nielen Lekárskeho odborového združenia," povedal po rokovaní kabinetu.
 

Inzercia

Odporúčame

Polícia bude pokračovať vo vyšetrovaní vraždy R. Remiáša

Polícia bude pokračovať vo vyšetrovaní vraždy R. Remiáša

Polícia bude naďalej pokračovať vo vyšetrovaní vraždy Róberta Remiáša a bude preverovať informácie, ktoré doteraz neboli známe. Polícii sa úspešne podarilo v minulých rokoch vrátiť k prípadom, ktoré sa vtedy javili ako nevyriešiteľné. Uviedol dnes pre TASR prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Dnes uplynie 20 rokov od zavraždenia Róberta Remiáša.

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.