Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. apríl 2016

Vo Francúzsku pri zrážkach počas protestov zadržali desiatky ľudí

Po celej krajine zadržali viac než 100 protestujúcich, pričom 24 policajtov a príslušníkov vojenskej polície utrpelo zranenia.

Násilie poznačilo vo štvrtok vo viacerých mestách Francúzska protesty proti plánovaným reformám pracovného práva. Medzi demonštrantmi a políciou vypukli zrážky niekoľko dní predtým, ako sa v parlamente začne rozprava o návrhoch, napísala agentúra Reuters.

Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve oznámil, že po celej krajine zadržali viac než 100 protestujúcich, pričom 24 policajtov a príslušníkov vojenskej polície utrpelo zranenia. K protestom došlo v mestách od Rennes na severe po Marseille na stredomorskom pobreží.

K miestam, kde došlo k najhorším zrážkam, patrili okrajové časti demonštrácií v Paríži, kde zranili ôsmich policajtov. Jeden z nich bol podľa ministra vo veľmi vážnom stave.

"Vyzývam organizátorov týchto demonštrácií, aby s rovnakým dôrazom ako ja odsúdili nepokoje spôsobené týmito niekoľkými násilníkmi," povedal Cazaneuve v Lyone.

Štvrtkové demonštrácie boli štvrtými protestmi, ktoré zvolali odbory proti návrhu zákona za uplynulé necelé dva mesiace.

Ďalšie demonštrácie a protesty proti širšiemu spektru tém sa vo Francúzsku tradične očakávajú v nedeľu 1. mája na Sviatok práce.

Inzercia

Odporúčame

Predsedom ÚDZS bude Tomáš Haško

Predsedom ÚDZS bude Tomáš Haško

Splnomocnencom vlády pre vyjednávanie rozpočtu Európskej únie bude Vazil Hudák. Vláda by mala bývalého ministra hospodárstva vymenovať do tejto funkcie na návrh ministra financií Petra Kažimíra.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.