Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. apríl 2016

Obama: USA môžu splniť cieľ prijatia 10-tisíc sýrskych utečencov

Obama uviedol, že cieľ stanovený vlani je náročné plniť, sčasti pre dôkladné preverovanie utečencov. Dodal, že procesy sa úrýchlia.

Americký prezident Barack Obama vo štvrtok vyhlásil, že Spojené štáty môžu splniť jeho cieľ prijatia 10-tisíc sýrskych utečencov do 30. septembra, teda konca federálneho rozpočtového roka. Informovala o tom v noci na dnes agentúra AP.

Obama uviedol, že cieľ stanovený vlani je náročné plniť, sčasti pre potrebu ubezpečenia americkej verejnosti, že utečenci presídľovaní do USA sú dôkladne preverení. Dodal, že boli zavedené procesy na urýchlenie presídľovania.

Republikánski prezidentskí kandidáti Donald Trump a Ted Cruz sa po útokoch v Paríži a kalifornskom San Bernardine vyslovili za to, aby USA neumožňovali moslimom vstup na svoje územie, pripomína AP.

Obama zdôraznil, že prijatie utečencov zo Sýrie je "správnou vecou", pretože sú obeťami terorizmu, násilia a utrpenia spôsobovaného režimom sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Inzercia

Odporúčame

Predsedom ÚDZS bude Tomáš Haško

Predsedom ÚDZS bude Tomáš Haško

Splnomocnencom vlády pre vyjednávanie rozpočtu Európskej únie bude Vazil Hudák. Vláda by mala bývalého ministra hospodárstva vymenovať do tejto funkcie na návrh ministra financií Petra Kažimíra.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.