Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. apríl 2016

Predsedom ÚDZS bude Tomáš Haško

Splnomocnencom vlády pre vyjednávanie rozpočtu Európskej únie bude Vazil Hudák. Vláda by mala bývalého ministra hospodárstva vymenovať do tejto funkcie na návrh ministra financií Petra Kažimíra.

Moniku Pažinkovú vystrieda v čele Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Tomáš Haško. Vláda by ho mala do funkcie vymenovať na svojom dnešnom zasadnutí na návrh ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD).

Doterajšia predsedníčka, ktorá úrad viedla od júla 2012, rezignovala koncom marca. Haška, ktorý je zástupcom riaditeľa Univerzitnej nemocnice Bratislava pre Nemocnicu Ružinov, považuje Drucker za odborne a manažérsky skúseného a morálne rešpektovanú autoritu. Nomináciu kritizovali lekárski odborári, ktorí Haška spájajú s nevýhodným prenájmom nemocničných parkovísk.

Splnomocnencom vlády pre vyjednávanie rozpočtu Európskej únie bude Vazil Hudák. Vláda by mala bývalého ministra hospodárstva vymenovať do tejto funkcie na návrh ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD). Úlohou Hudáka bude najmä koordinácia aktivít voči inštitúciám a poradným orgánom EÚ počas vyjednávania rozpočtu únie.

Pracovné podmienky pracovníkov Stáleho zastúpenia Slovenska pri Európskej únii sa zlepšia. Vláda má na stole návrh na začatie rekonštrukcie sídla zastúpenia v Bruseli. Z kapitálových prostriedkov ministerstva zahraničných vecí bude na tento účel vyčlenených 6,2 milióna eur. Rekonštrukcia má byť ukončená do konca februára 2018. Presťahuje sa sem i veľvyslanectvo SR, ktorého súčasné sídlo plánuje rezort diplomacie následne odpredať.

Skládky priemyselných odpadov v Predajnej a v Bratislave – Petržalke na Kopčianskej ulici pri Vojenskom cintoríne, ktoré ohrozujú životné prostredie, sa dostanú do pôsobnosti ministerstva životného prostredia. To chce zabezpečiť ich sanáciu, poverenie vlády je pritom podmienkou pre čerpanie eurofondov. Obdobne pod ministerstvo obrany prejdú skládky v kasárňach v Piešťanoch a Michalovciach.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.