POSTOY TÝŽDŇA: 009

Bol tento rok ťažší, ako ste čakali? Hostia našej pravidelnej ankety dostali práve túto otázku. V tomto texte si ju chceme položiť aj my, tvorcovia webu Postoy.sk.

Tento rok nebol pre Postoy najľahší. Prvá polovica sa niesla v naštartovanom tempe z jesene 2008. Chodili ste k nám najmä vo volebných časoch. Vášnivé diskusie a polemiku vyvolali prezidentské voľby, a to predovšetkým druhé kolo. Pred prvým sme vyjadrili podporu konkrétnemu kandidátovi, neskôr sme nechali tému otvorenú. Eurovoľby priniesli tiež zaujímavú výmenu názorov, pričom v debate medzi kresťansko-konzervatívnymi tábormi zohral Postoy nezanedbateľnú rolu.

Leto býva pri dobrovoľníckych projektoch vždy problematické, ale nejako sme to zvládli. Jeseň bola náročná. Vyzeralo to, že nadšenie ustupuje. A práve v tých najťažších časoch prišiel najsilnejší impulz, aký si tento web pamätá. Jeho ovocie môžete vidieť už teraz:

Azda najvýpovednejším dôkazom nového štartu je zvýšená návštevnosť. Na Postoy prichádza v posledné týždne trikrát viac ľudí ako v októbri. Svoje robia aj pravidelné formáty, ktoré postupne zavádzame. Z tých, ktoré už fungujú, ste si mohli všimnúť Postoy týždňa (pondelok), spomínanú anketu (utorok), štvrtkový komentár a Vatikánsku sedmu Imra Gazdu v nedeľu. A to je len začiatok. Chceme vám ponúkať každý týždeň rozhovor, vlastnú tému reportážneho charakteru či recenzie.

K téme:
Soľ zeme bez guráže
Zdieľať

Veľkým obohatením je pre Postoy prítomnosť nových autorov. Keďže ide o ľudí z profesionálneho prostredia, nášmu webu sa venujú vo voľnom čase, a tak ho pomáhajú aj viesť. Postoy je síce dobrovoľnícky projekt, no už dávno sa sťažoval na slabšiu profesionalitu. To by sa malo zmeniť.

Za posledné obdobie si dokázal Postoy viac ujasniť, čím chce byť. Nie, nebude to špecializovaný cirkevný portál. Ani pastoračný web či evanjelizačný projekt s náboženskými textami. Cirkvi a náboženstvu sa budeme naďalej venovať spôsobom nám vlastným, ktorý sa stretol s úspechom aj u vás. No tieto témy nebudú pre nás jedinou a hlavnou náplňou. Postoy chce byť kresťanským pohľadom na svet. Teda nielen na náboženstvo, ale aj na politiku, ekonomiku, kultúru...

Jedna vec nám tento rok nevyšla. Súčasný dizajn nášho webu zvýšený počet článkov veľmi nezvláda. Nový dizajn, ktorý je už takmer hotový, sa nám spustiť do Vianoc nepodarilo. Môžu za to jednak technické problémy, ale aj snaha vylepšiť ho, aby sa nemusel tak skoro zase meniť.

Spočítané a podčiarknuté, Postoy by mal mať pred sebou lepší rok ako ten uplynulý. Pozývame vás prežiť ho s nami.

Pavol Rábara

Staňte sa fanúšikom Postoy.sk na Facebooku a budete mať prehľad o nových článkoch.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo