Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2023, 09:33

Rusko v noci opäť ostreľovalo Ukrajinu raketami a dronmi

V meste Umaň zasiahli dve rakety priemyselný objekt a autoumyváreň. Zranenia pri tom utrpelo osem ľudí, stav dvoch z nich je vážny.

Rusko v noci na dnes opäť útočilo na územie Ukrajiny dronmi, riadenými strelami a raketami. Protivzdušná obrana zostrelila desať z 16 dronov a štyri riadené strely.

Letecké poplachy vyhlásili po celom území Ukrajiny. V meste Umaň v Čerkaskej oblasti zasiahli podľa tamojších úradov dve rakety priemyselný objekt a autoumyváreň. Zranenia pri tom utrpelo osem ľudí, stav dvoch z nich je vážny. V Denpropetrovskej oblasti poškodili trosky zostrelených dronov a rakiet dva obytné domy a plynové vedenie.

Nočné útoky hlásili aj z ruskej pohraničnej Belgorodskej oblasti, ktorú už niekoľko dní ostreľujú z ukrajinskej strany. Protivzdušná obrana bola aktívna aj v oblastnej metropole Belgorod, uviedol vo videoposolstve gubernátor Viačeslav Gladkov, podľa ktorého utrpeli zranenia traja ľudia.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 40 minútami

Prezidentka Zuzana Čaputová bude zajtra pokračovať v sérii povolebných rokovaní s lídrami politických strán. O 9.30 h prezidentka prijme predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho a o 11.00 h predsedu KDH Milana Majerského.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.