Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2023, 06:56

Ak má po voľbách vzniknúť vláda, kultúrne otázky musia ísť bokom, hovorí Kollár

Ak má po voľbách vzniknúť vláda, kultúrne otázky musia ísť bokom, hovorí Kollár

Predseda NR SR Boris Kollár. Foto: TASR

Šéf Sme rodina si stojí za rozhodnutím, že s Ficom po voľbách spolupracovať nebude. Šimečka je pripravený diskutovať aj s KDH a konzervatívcami.

"Vláda nevznikne, pokiaľ sa strany nedohodnú na tom, že kultúrne otázky nechajú na ďalšie volebné obdobie," povedal predseda parlamentu Boris Kollár v diskusnej relácii televízie JOJ Na hrane. "Bude to musieť rešpektovať Šimečka a bude to musieť rešpektovať aj Majerský," poznamenal.

S jeho postojom nesúhlasí predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Kollár so Šimečkom sa v relácii zhodli, že o koaličných dohodách budú hovoriť až po voľbách. "Najskôr musia prebehnúť voľby a musíme vedieť, kto sa dostane do parlamentu," zdôraznil Kollár. Podľa neho môžu po voľbách nastať len dve možnosti – buď bude vládnuť Robert Fico s nejakou skupinou strán, alebo sa do vlády dostane Hlas s ďalšími stranami, napríklad s PS, KDH, Sme rodina či SaS.

Predseda strany Sme rodina zároveň stojí za svojím predchádzajúcim rozhodnutím, že s Ficom po voľbách spolupracovať nebude. Šimečka je pripravený diskutovať aj s KDH a konzervatívcami. Zopakoval, že životné partnerstvá sú jedna z priorít PS. "Potom sa uvidí, že komu voliči dajú dôveru, kto bude mať koľko mandátov a podľa toho sa to potom rozhodne," skonštatoval. Rozhodnutie je podľa neho potrebné nechať na voličov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami
pred 7 hodinami

„Ak by nebolo tejto kauzy, SaS by zrejme stúpla na šesť percent,“ komentuje pre Postoj posledný predvolebný prieskum Martin Slosiarik. „Bol tam vidieť istý sek v nedeľu a pondelok a SaS skončilo tesne pod šiestimi percentami, čo je stále lepší výsledok ako pred desiatimi dňami. Otázka je, ako to ďalej voliči vyhodnotia.“ Podľa šéfa Focusu stúpa ochota ľudí ísť k voľbám. „To je pre mňa odpoveď na mierny pokles Smeru, Hlasu a Republiky. Nemyslím, že sa to niekde presunulo, ale tým, že je viac ľudí ochotných voliť a podporiť stredopravé strany, tak sa týmto stranám mierne zvýšili percentá.“

pred 7 hodinami

Kongres UEFA sa vo februári nebude konať v Madride, ale v Paríži. Zmena dejiska postihla aj žreb skupinovej fázy Ligy národov. Príčinou je škandál bývalého prezidenta Španielskej futbalovej federácie Luisa Rubialesa, ktorý pobozkal hráčku Jennifer Hermosovú na pery a čelí žalobe za sexuálne napadnutie a použitie nátlaku. (tasr)

pred 8 hodinami

Prieskum Focusu

Krátko pred voľbami vedie Smer pred PS. OĽaNO vzrástlo, Sme rodina sa prepadla

Matovičovmu hnutiu pomohlo okrem konfliktu s Kaliňákom aj vymedzenie sa voči Sulíkovi, povedal pre Postoj šéf Focusu Martin Slosiarik.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.