Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. apríl 2016

Ukrajina: Na frontovej línii v Donbase zahynulo päť civilistov

Päť ľudí dnes zahynulo a viac než desať utrpelo zranenia pri mínometnej paľbe neďaleko nárazníkovej zóny na východe Ukrajiny. Informovali o tom predstavitelia separatistov v Doneckej oblasti s tým, že incident sa stal neďaleko pozícií ukrajinských vládnych vojsk, napísala agentúra AP.

Obeťami boli civilisti, ktorí nocovali v autách pri kontrolnom stanovišti a predpokladali, že ráno budú môcť prejsť na druhú stranu nárazníkovej zóny, uviedla dnes tlačová agentúra proruských povstalcov.
      

U1krajinské úrady zodpovednosť za tento incident odmietli.
      

Obe strany ukrajinského konfliktu - vláda v Kyjeve i Moskvou podporovaní povstalci - vybudovali na okrajoch nárazníkovej zóny medzi oblasťami pod správou ukrajinských a povstaleckých vojsk v Doneckej a Luhanskej oblasti kontrolné stanovištia. Hliadky nechávajú civilistov v autách hodiny alebo aj dni čakať na povolenie prejsť z jednej strany na druhú.
      

Boje medzi ruskom podporovanými povstalcami a vojskami ukrajinskej vlády trvajú so sporadickými prestávkami približne dva roky; o život už  viac než 9100 ľudí.

Inzercia

Odporúčame

Opozícia: Koalícia sa bojí kontroly pri odposluchoch

Opozícia: Koalícia sa bojí kontroly pri odposluchoch

Opozícia chce v komisii na kontrolu používania informačno-technických prostriedkov (ITP), tzv. odposluchov, Ľubomíra Galka (SaS), Daniela Lipšica (OĽaNO-NOVA) a Milana Krajniaka (Sme rodina – Boris Kollár). Galka koalícia opakovane odmietla, čo opozícia nemieni akceptovať. Vidí za tým strach z kontroly. Odkazuje, že ak chcú vládni poslanci kádrovať opozičných, kontrolná komisia nemá zmysel. V prípade, že Galka koalícia neschváli, zrejme sa vzdajú aj Lipšic s Krajniakom. Iných kandidátov opozícia asi nenavrhne.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.