Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2023, 09:00

Americká prokuratúra vyšetruje Trumpa pre tajné dokumenty, asi ho obžalujú

Vyšetrovanie sa týka utajovaných dokumentov, ktoré Trump po odchode z Bieleho domu v januári 2021 uložil vo svojom sídle Mar-a-Lago na Floride. FBI v ňom vlani v auguste zaistila 11-tisíc strán dokumentov.

Americká prokuratúra oficiálne upovedomila právnikov bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, že ho vyšetrujú pre podozrenia z nezákonného prechovávania tajných dokumentov. Nie je jasné, kedy Trumpov právny tím list dostal. Jeho odoslanie však môže nasvedčovať tomu, že prokuratúra už v prípade zhromaždila dostatok dôkazov a že by v ďalšej fáze mohla pristúpiť ku vzneseniu obvinení.

Vyšetrovanie sa týka utajovaných dokumentov, ktoré Trump po odchode z Bieleho domu v januári 2021 uložil vo svojom sídle Mar-a-Lago na Floride. FBI v ňom vlani v auguste zaistila 11-tisíc strán dokumentov.

Exprezident by mohol čeliť obvineniam z marenia spravodlivosti, keďže celé mesiace zrejme bránil úsiliu o nájdenie predmetných dokumentov. „Nikto mi nepovedal, že ma obžalujú. Nemali by ma, pretože som neurobil nič zlé,“ reagoval Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social.

Trumpovi právnici sa podľa správ amerických médií v pondelok stretli so zástupcami amerického ministerstva spravodlivosti, aby obhájili svoj postoj, že sa ich klient nedopustil žiadneho trestného činu a nemal by preto čeliť žiadnej obžalobe.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 5 hodinami

„Ak by nebolo tejto kauzy, SaS by zrejme stúpla na šesť percent,“ komentuje pre Postoj posledný predvolebný prieskum Martin Slosiarik. „Bol tam vidieť istý sek v nedeľu a pondelok a SaS skončilo tesne pod šiestimi percentami, čo je stále lepší výsledok ako pred desiatimi dňami. Otázka je, ako to ďalej voliči vyhodnotia.“ Podľa šéfa Focusu stúpa ochota ľudí ísť k voľbám. „To je pre mňa odpoveď na mierny pokles Smeru, Hlasu a Republiky. Nemyslím, že sa to niekde presunulo, ale tým, že je viac ľudí ochotných voliť a podporiť stredopravé strany, tak sa týmto stranám mierne zvýšili percentá.“

pred 5 hodinami

Kongres UEFA sa vo februári nebude konať v Madride, ale v Paríži. Zmena dejiska postihla aj žreb skupinovej fázy Ligy národov. Príčinou je škandál bývalého prezidenta Španielskej futbalovej federácie Luisa Rubialesa, ktorý pobozkal hráčku Jennifer Hermosovú na pery a čelí žalobe za sexuálne napadnutie a použitie nátlaku. (tasr)

pred 6 hodinami

Prieskum Focusu

Krátko pred voľbami vedie Smer pred PS. OĽaNO vzrástlo, Sme rodina sa prepadla

Matovičovmu hnutiu pomohlo okrem konfliktu s Kaliňákom aj vymedzenie sa voči Sulíkovi, povedal pre Postoj šéf Focusu Martin Slosiarik.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.