Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2023, 21:23

Premiér Ódor

Zmena na poste šéfa SIS pravdepodobne nebude, no máme červené čiary

Skonštatoval, že je už na konci rozhovorov o téme postu šéfa SIS, diskutoval s prezidentkou aj s ostatnými zúčastnenými stranami.

Riaditeľ Slovenskej informačnej služby sa pravdepodobne nebude meniť, ale jasne sa zadefinujú červené čiary. Ak sa prekročia, nebude sa dať tolerovať súčasná personálna nominácia.

Po stredajšom rokovaní vlády to vyhlásil premiér Ľudovít Ódor. Pre vládu je kľúčové, aby sa nezasahovalo do existujúcich káuz a nevynášali sa informácie z prostredia tajných služieb pre konkrétne politické strany. Šéfom SIS je Michal Aláč.

Premiér skonštatoval, že je už na konci rozhovorov o téme postu šéfa SIS, diskutoval s prezidentkou Zuzanou Čaputovou aj s ostatnými zúčastnenými stranami.

„Smeruje to k tomu, čo som komunikoval aj pred pár týždňami, že táto otázka je pre nás otvorená s tým, že pravdepodobne nebude výmena na tomto poste, ale budú jasne definované červené čiary, pri ktorých sa už nebude dať tolerovať personálna nominácia," priblížil.

Červenou čiarou je pre vládu nezasahovať do existujúcich káuz, najmä do tých citlivých. „A druhá vec je nevynášať informácie z prostredia tajných služieb pre konkrétne politické strany," doplnil Ódor.

Ódor už skôr avizoval riešenie otázky prípadnej výmeny šéfa SIS. Chcel sa rozhodnúť až po presnom zorientovaní sa v situácii a zvážení všetkých "pre a proti".

Stretnúť sa mal aj so súčasným šéfom SIS Michalom Aláčom. Pripomenul vtedy základnú výzvu pre svoj kabinet - pokojne doviesť krajinu do septembrových volieb. Takto chce pristupovať aj k napätiu medzi SIS a políciou.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.