Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2023, 16:55

Putin označil zničenie Kachovskej priehrady za barbarský čin

Ide o jeho prvé verejné vyjadrenie k útoku na priehradu na juhu Ukrajiny.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu označil útok na Ruskom okupovanú Kachovskú priehradu na juhu Ukrajinu za "barbarský čin". Moskva zo zničenia priehrady obviňuje Kyjev. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Ide o prvé Putinove verejné vyjadrenie k pretrhnutiu Kachovskej priehrady. V telefonáte so svojím tureckým kolegom Recepom Tayyipom Erdoganom povedal, že ide o "barbarský čin, ktorý povedie k rozsiahlej environmentálnej a humanitárnej katastrofe", uviedol vo vyhlásení Kremeľ.

Priehrada na rieke Dneper v Ruskom okupovanej časti juhoukrajinskej Chersonskej oblasti bola zničená v utorok skoro ráno. Ukrajina a mnohí západní pozorovatelia sú presvedčení, že ruskí vojaci sami odpálením náloží vyhodili priehradný múr do vzduchu. Špekuluje sa, že tak chceli zabrániť plánovanej ukrajinskej protiofenzíve.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu navrhol Putinovi aj ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému vytvorenie medzinárodnej komisie na vyšetrenie zničenia Kachovskej priehrady.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.