Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2023, 15:56

Minister školstva chce s rezortom financií hovoriť o peniazoch na učebnice

Daniel Bútora vníma, že pre školy je suma na učebnice tento rok nedostatočná. Poukázal však i na zvýšený prevádzkový normatív, ktorý školy dostali.

Minister školstva Daniel Bútora chce s ministerstvom financií hovoriť o peniazoch na učebnice. Potvrdil to po stredajšom rokovaní vlády. V tejto súvislosti si dohadujú termín. 

Z plánu obnovy boli podľa Bútoru použité prostriedky na učebnice cudzích jazykov v minulom školskom roku, v tomto roku to je na druhé cudzie jazyky.

„A zároveň ďalšie peniaze boli určené na nové učebnice podľa nového štátneho vzdelávacieho programu, ktoré my nemôžeme zobrať z plánu obnovy. My sme limitovaní len prostriedkami, ktoré sme mali k dispozícii a tie sme využili," povedal Bútora. 

Minister vníma, že pre školy je suma na učebnice tento rok nedostatočná. Poukázal však i na zvýšený prevádzkový normatív, ktorý školy dostali. Ako riaditeľ školy by sa však pripravoval aj na negatívny scenár. 

Rezort školstva v máji zverejnil výšku príspevku na edukačné publikácie zo štátneho rozpočtu na školský rok 2023/2024. Vyčlenenú sumu kritizujú napríklad aj vydavatelia učebníc.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.