Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2023, 17:25

Rusko tvrdí, že pri odrážaní ukrajinských útokov prišlo o vyše 70 vojakov

V pondelok Rusko uviedlo, že odrazilo rozsiahly útok, zatiaľ čo Ukrajina hlásila úspech v meste Bachmut na východe krajiny a jeho okolí.

Desiatky ruských vojakov prišlo o život pri odrážaní dlho očakávanej ukrajinskej protiofenzívy. Oznámil to v utorok ruský minister obrany Sergej Šojgu. Moskva pritom len zriedkavo priznáva straty na Ukrajine, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

„Ukrajinský režim spustil v priebehu troch dní dlho dlho sľubovaný protiútok v rôznych častiach frontu... Celkovo zomrelo na ruskej strane 71 vojakov a 210 ich bolo zranených," uviedol Šojgu.

V pondelok Rusko uviedlo, že odrazilo rozsiahly útok, zatiaľ čo Ukrajina hlásila úspech v meste Bachmut na východe krajiny a jeho okolí.

Protichodné tvrdenia Moskvy a Kyjeva prichádzajú v čase narastajúcich dohadov o spustení dlho očakávanej ukrajinskej protiofenzívy. Kyjev uviedol, že neoznámi, kedy sa protiútok začne.

Šojgu v utorkovom vyhlásení uviedol, že ukrajinské sily sa pokúsili v nedeľu podniknúť útoky z piatich rozličných strán a v pondelok zase zo siedmych smerov. „Nepriateľ nedosiahol svoj cieľ, no utrpel výrazné a neporovnateľné straty," uviedol šéf ruského rezortu obrany.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

„Zajtra mám sedemdesiat rokov. Mal som pätnásť rokov, keď prišli Rusi v šesťdesiatom ôsmom. No zdá sa mi, akoby to ani vtedy nebolo také nepríjemné ako teraz. Samý bordel, bordel a bordel,“ vraví sklesnuto otec počas toho, ako s dcérou pracuje na poli. Zastavili sme sa pri nich blízko cesty na Zamagurí neďaleko Červeného Kláštora. Napriek marazmu je podľa neho potrebné ísť voliť. Koho si vyberie o pár dní on?

pred 5 hodinami
pred 5 hodinami

Zo Sulíkovej reakcie sa javí, že komunikácia je autentická a jej obsah môže mať vo finále na SaS pomerne neblahé následky: už dlhšie tradované podozrenie, že SaS a najmä Jana Bittó Cigániková konajú až príliš často v zhode so záujmami Penty, zverejnené esemesky aj PR v médiách Penty týmto hmatateľne potvrdzujú. Lenže údajná tajná komunikácia nie je len Sulíkova, ale aj Matovičova kauza. Komentuje Martin Hanus.

pred 6 hodinami

„Porovnávať korupciu s LGBTI, nech pod touto skratkou myslíme čokoľvek, je nepatričné,“ hovorí líderka Kresťanskej únie Anna Záborská, ktorá však podobne ako predseda KDH pokladá ideológiu LGBTI hnutia za nebezpečenstvo pre spoločnosť. Ako vníma, že niektorí členovia KÚ dali nakoniec prednosť KDH, za akých podmienok by dokázala spolupracovať s PS, ktoré vníma ako zlo, a čo hovorí na agresivitu v kampani OĽaNO?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.