Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2023, 15:55

Kardinál Zuppi na Ukrajine

Pápežský vyslanec navštívil Buču, dnes rokoval s prezidentom Zelenským

Pápežský vyslanec sa zastavil aj u ombudsmana, aby s ním prediskutoval otázku ukrajinských detí na Ruskom okupovaných územiach.

Taliansky kardinál Matteo Zuppi zavŕšil svoju cestu na Ukrajinu stretnutím s prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Arcibiskup Bologne a predseda Talianskej biskupskej konferencie Zuppi ako vyslanec pápeža Františka vycestoval na Ukrajinu v pondelok.

Podľa stanoviska Vatikánu „ide o iniciatívu, ktorej hlavným cieľom je podrobne vypočuť ukrajinské autority o možných spôsoboch dosiahnutia spravodlivého mieru a podporiť gestá ľudskosti, ktoré prispejú k zmierneniu napätia“.

František poveril Zuppiho mierovou misiou na Ukrajine a v Rusku už dávnejšie.

Ako informuje Vatican News, kardinál Zuppi mal v pondelok modlitebnú zastávku v Buči, ktorá sa na začiatku konfliktu dostala na titulné stránky novín pre masaker civilistov.

Pápežský vyslanec sa zastavil aj u ombudsmana Dmytra Lubinca, ktorý má na starosti ochranu ľudských práv, aby s ním prediskutoval otázku ukrajinských detí na Ruskom okupovaných územiach, ako aj situáciu vojnových zajatcov vrátane civilistov.

Ďalšie dôležité stretnutie sa uskutočnilo s Radou cirkví a náboženských organizácií na Ukrajine.

Dnešok, ktorý začal 67-ročný kardinál Zuppi návštevou Katedrály svätej Sofie a modlitbou v tomto chráme, bol podľa Vatikánskeho rozhlasu v znamení dialógu medzi pápežovým vyslancom a ukrajinským prezidentom Zelenským, po ktorom nasledovali záverečné stretnutia misie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.