Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. apríl 2016

Bugár otvoril tretiu schôdzu, poslancov čaká niekoľko návrhov

Podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár otvoril rokovanie tretej schôdze v tomto volebnom období. Zastupuje šéfa snemovne Andreja Danka, ktorý je po operácii žalúdka.

Poslancov čaká niekoľko návrhov zákonov. Vláda žiada v zrýchlenom konaní prijať dva svoje návrhy. A to novelu zákona, ktorá mení termín vydávania elektronických preukazov poistenca, ako aj fungovania zdravotnej knižky. Rovnako zmenu kompetenčného zákona, vďaka ktorej má mať podpredseda vlády pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD) väčšie právomoci pri riadení, koordinácii a dohľade nad využívaním eurofondov. Šéfovať má novému úradu, ktorý má zastrešovať aj informatizáciu spoločnosti.
      

Na programe je okrem iného aj opozičná novela zákona o štátnom občianstve. Poslanci za SaS chcú zmeniť zákon tak, aby už ľudia, ktorí prijmú občianstvo iného štátu, neprichádzali o slovenský pas. Ján Budaj z OĽaNO-NOVA zas navrhuje zrušiť tzv. Mečiarove amnestie. Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA) chce svojou novelou zákona o vysielaní a retransmisii podporiť vznik alternatívnych rádií. Opoziční poslanci navrhujú meniť aj zákon o tepelnej energetike či o odpadoch.
 

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.