Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. apríl 2016

Tretia vláda R. Fica získala dôveru, podporilo ju 79 poslancov

Koalícia má spolu 81 poslancov. Pri hlasovaní chýbali dvaja: Andrej Danko (SNS), ktorý je po operácii žalúdka, a Alena Bašistová (nezaradená), ktorá hlasovala za, ale ako neprítomnú ju podľa jej slov vykázalo hlasovacie zariadenie.

Tretia vláda Roberta Fica (Smer-SD) má dôveru poslancov Národnej rady SR. Za Programové vyhlásenie vlády, a teda aj za dôveru kabinetu, hlasovalo 79 členov snemovne zo 142 prítomných. Potrebných bolo minimálne 76 hlasov.

Proti hlasovalo 61 poslancov, dvaja sa zdržali. Koalícia má spolu 81 poslancov. Pri hlasovaní chýbali dvaja, jedným z nich je predseda parlamentu Andrej Danko (SNS), ktorý je po operácii žalúdka. Chýbal aj hlas Aleny Bašistovej (nezaradená). Síce hlasovala za, ale ako neprítomnú ju podľa jej slov vykázalo hlasovacie zariadenie. Hlasovania sa zdržali Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek zo Sme rodina. Neprítomný bol aj predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), ktorému operovali srdce.

Kabinet zložený zo strán Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť schválil PVV 13. apríla. Dokument vychádza z programových priorít novej vlády na roky 2016 až 2020, ktoré boli už skôr dohodnuté koaličnými partnermi. PVV je rozdelené do viacerých oblastí, ktorých cieľom je posilnenie spoločenskej a politickej stability; pružne reagovať na príležitosti a negatíva vonkajšieho prostredia; plynule pokračovať v podpore hospodárskeho, sociálneho a environmentálneho rozvoja krajiny; prehĺbiť hospodársku, sociálnu a územnú súdržnosť Slovenska a posilniť úlohu štátu a ochranu verejného záujmu.

Premiér Fico povedal, že PVV kladie dôraz na štyri prierezové politiky, ktorými bude boj s nezamestnanosťou, oblasť prekonávania regionálnych rozdielov, zužovanie priestoru na korupciu a tzv. politika funkčného štátu.

Inzercia

Odporúčame

Harabin žiada stíhať šéfku Najvyššieho súdu Švecovú a sudcu Klimenta

Harabin žiada stíhať šéfku Najvyššieho súdu Švecovú a sudcu Klimenta

Sudca Štefan Harabin sa obrátil s podnetom na predsedníčku Súdnej rady Janu Bajánkovú. Navrhuje, aby podala návrh na začatie disciplinárneho konania proti predsedníčke Najvyššieho súdu Daniele Švecovej a predsedovi trestného senátu tohto súdu Jurajovi Klimentovi. Dôvodom má byť, že zasahovali do nezávislosti súdu.