Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. apríl 2016, 17:31

Nórska vláda nesúhlasí s verdiktom súdu o porušení práv Breivika

Nórska vláda sa dnes odvolala voči rozhodnutiu krajského súdu v Osle, podľa ktorého nórske úrady porušili ľudské práva teroristu Andersa Breivika jeho izoláciou od spoluväzňov. Oznámil to dnes nórsky minister spravodlivosti Anders Anundsen.

      Nórska vláda podľa Anundsena "nesúhlasí" s verdiktom krajského súdu v Osle z 20. apríla, podľa ktorého došlo k porušeniu práv tohto pravicového extrémistu vyplývajúcich z Európskeho dohovoru o ľudských právach. Breivik si odpykáva trest za terorizmus a vraždu 77 ľudí.
      Bližšie podrobnosti o rozhodnutí vlády budú zverejnené v priebehu nasledujúcich dní, dodal Anundsen.
      Breivik zažaloval nórsku vládu za porušenie svojich ľudských práv, ku ktorému malo dôjsť jeho izolovaním od spoluväzňov, častými osobnými prehliadkami, skutočnosťou, že mu počas presunov medzi jeho troma väzenskými celami často nasadzovali putá, a tým, že so dvojím právnikom môže komunikovať len cez sklenenú stenu.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami
pred 7 hodinami

Plánovaná večerná koaličná rada k voľbe generálneho prokurátora nebude, rokovať by mali najskôr jednotlivé poslanecké kluby. Pre TASR to potvrdili viacerí poslanci. Nepovedali zatiaľ, či sa voľba naplánovaná na stredu popoludní presunie, alebo nie.