Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. jún 2023, 09:00

Pápež František posiela bývalého sekretára Benedikta XVI. späť do Nemecka

Pápež František posiela bývalého sekretára Benedikta XVI. späť do Nemecka

Foto: Profimedia

Pápež František údajne nariadil arcibiskupovi Georgovi Gänsweinovi, aby do konca júna opustil Vatikán a vrátil sa do Nemecka. Podľa denníka Welt dlhoročný osobný sekretár pápeža Benedikta XVI. dostal príkaz, aby sa vrátil do svojej domovskej diecézy Freiburg, no nedostal žiadnu úlohu ani poverenie.

Pápež o svojom rozhodnutí informoval arcibiskupa počas súkromnej audiencie 19. mája. Samotný arcibiskup Gänswein zatiaľ na tieto správy nereagoval a ani Vatikán nevydal oficiálne oznámenie.

Ako píše CNA, budúca úloha bývalého sekretára zosnulého Benedikta XVI. je už niekoľko mesiacov predmetom fám a špekulácií v celom Ríme a v cirkvi v Nemecku. Predchádzajúce tvrdenia hovorili, že Gänswein bude pôsobiť ako pápežský veľvyslanec na Kostarike.

Podľa správy nemeckých médií sa pápež František „odvolával na zvyk, že bývalí osobní tajomníci zosnulých pápežov nezostávali v Ríme“.

Gänswein bol dlhoročným Benediktovým sekretárom a do februára 2020 pôsobil aj ako prefekt pápežskej domácnosti Benedikta i jeho nástupcu pápeža Františka.

Gänsweina očakávajú v Nemecku najbližšiu nedeľu, keďže má predsedať svätej omši na výročnej púti do cisterciánskeho kláštora Stiepel pri Bochume v západnom Nemecku.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.