Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. apríl 2016

Uber na protest taxikárov v Budapešti zareagoval polovičnou zľavou

Súkromná platformová spoločnosť Uber dnes na budapeštiansku demonštráciu taxikárov zareagovala ponukou polovičnej ceny. Informoval o tom spravodajský server Hvg.hu.

"Neblokuj Budapešť, udržuj hlavné mesto v pohybe!" uviedol Uber na spoločenských sieťach a v emailových správach adresovaných užívateľom. V čase od 08.30 do 15.00 h zároveň ponúkla táto spoločnosť 50-% zľavu na svoje služby.

Server pripomína, že po januárových protestoch taxikárov rapídne stúpol počet tých, čo si stiahli aplikáciu Uberu, ktorá umožňuje lacnú osobnú prepravu. 

Stovky maďarských taxikárov sa dnes vydali z budapeštianskeho Námestia hrdinov. Po januárových protestoch proti činnosti Uberu tak opäť vyjadrujú svoju nespokojnosť s riešením tejto otázky. Premávku na najfrekventovanejších uliciach hlavného mesta blokujú pomalou jazdou.

Taxikári v januári protestovali štyri dni a žiadali zrušiť "protiprávny stav a zakázať činnosť ilegálnych prepravcov osôb, akým je aj Uber". V prípade Uber požadovali vyriešiť okamžité vypnutie jej aplikácie.

Inzercia

Odporúčame